Milyen Gamer PC-t válassz?

A számítógépes játékok már évtizedek óta egyet jelentenek a csúcsteljesítménnyel, minden évben a maximumot facsarva ki az aktuális konfigurációkból. Míg régebben magadnak kellett összevadászni az alkatrészeket, addig ma már nagyon sok Gamer PC érhető el összeszerelve is.

Ebben a cikkben átnézzük, hogy milyen alap konfigot kell összeállítanod Intel vagy AMD processzorral, hogy labdába rúghass a legnépszerűbb játékoknál.

Gamer PC-k Intel processzorral

Az Intel Gamer PC kínálat az Intel Core processzorokra épít, amelyekből a 3-3,6 GHz-es, 4 vagy 6 magos modellek találhatók meg a leggyakrabban a gépekben. Az ilyen procik közé tartozik az i3-9100F, az i5-9400F vagy az i3-8300.

A memóriánál már a 8 GB DDR4 az alap, de sok Gamer számítógépben találkozhatsz 16 GB RAM-mal is. Ugyanilyen változatos a helyzet a háttértáraknál is, ahol a belépő árú PC-knél 1 TB-os HDD-t szerelnek be, majd az ár növekedésével megjelenik egy kisebb méretű SSD a rendszernek. A drágább Gamer gépekben pedig már kizárólag SSD háttértár kap helyet.

Játékra tervezett számítógép nem is létezhet gyorsítókártya nélkül, ahol a 2 GB-os modellek jelentik a belépő szintet. Jellemzőbb inkább a 6-8 GB-os grafikus kártya, mint például a GeForce GTX 1660 OC 6 GB vagy a Sapphire Radeon RX 570 Pulse 8 GB.

Az alaplapnál mindig azt kell választanod, amelyik a céljaidnak megfelel, különös tekintettel a bővítőhelyek számára vagy a csatlakozókra. Például, vannak olyan alaplapok, melyek csak kevés számú USB portot támogatnak. A Gamer PC-kben a legtöbbször az Asrock jobb alaplapjait, illetve az ASUS vagy az MSI termékeit találod meg.

A játékra szánt gépeknél a nagyobb fogyasztás miatt erősebb tápra is szükséged van, a hagyományos PC-kbe szánt 300-400 Wattos tápegységek nem bírják majd kiszolgálni a játékot. Válassz legalább 500 Wattos vagy nagyobb tápot a gépbe!

Gamer PC-k AMD processzorral

Az AMD Gamer PC kínálat a Ryzen processzorokra épít, melyekből jelenleg az 5-ös széria 6 magos termékei a legelterjedtebbek. Ezek közé tartoznak a Ryzen 5 2600-as, 3600-as és 5600X-es modelljei.

Az ilyen gépekben is szükség van egy megbízható alaplapra, az MSI B450M termékei például ehhez a processzorcsaládhoz készültek. Ahogy az Intel procival szerelt gépeknél, az AMD esetében is kell a megfelelő teljesítmény. A játékhoz itt is 8 GB memória a belépő szint, de jobb, ha 16 GB-tal rendelkezel a DD4-es modulokból.

A háttértáraknál hasonlóan változatos a helyzet, az olcsóbb gépeknél gyakran tűnik fel a SATA-s 1 TB-os HDD, míg az ár emelkedésével megjelenik, majd egyeduralkodóvá válik az SSD háttértár. A grafikus kártyáknál ez esetben is a nagyobb memóriaméret a nyerő, legalább 2 GB a belépő szint, de az olyan termékek, mint GeForce GTX 1660 OC 6 GB-ja ez esetben is kiválóan fel tudja pörgetni a teljesítményt. A játékhoz az AMD-s Gamer PC-knél is felejtsd el a kisebb tápokat, és válassz legalább 500 Wattos darabot.

Legyen szó Intel vagy AMD játékgépről, a perifériákat a saját stílusod alapján választhatod ki. Ha te az ergonomikus és világító billentyűzetet vagy egeret preferálod, akkor ilyen termékeket válassz, és ugyanez igaz a monitorra is. Érdemes azonban ezekből is a neked tetszőket összeválogatnod, hogy nehogy elrontsák a játékélményt

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram